Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

1 września po raz dwudziesty witaliśmy nowy rok w Szkole Marzeń. Zgromadzonych w auli uczniów, rodziców i pracowników szkoły powitała Pani Prezes Maria Moykowska, a po przedstawieniu grona pedagogicznego i wystąpieniu Pana Dyrektora Kazimierza Stankiewicza uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal na pierwsze powakacyjne spotkanie.

Anna Kosierb

PROJEKT HOLIDAY MEMORIES

Na lekcjach języka angielskiego zrealizowaliśmy projekt Holiday memories. Jak sama nazwa wskazuje był on związany z wakacyjnymi wspomnieniami dzieci. Uczniowie opowiadali o swoich przeżyciach i przygodach. Była to wspaniała okazja do oglądania fotografii z różnych miejsc na świecie. Młodsze dzieci poznawały słownictwo związane z wakacjami, starsze opisywały swoje doświadczenia. Powstało dużo barwnych projektów-kolaży, które można oglądać w holu szkoły.

Nauczyciele języka angielskiego

Sprzątanie świata

21 września nasza szkoła brała udział w corocznej akcji „Sprzątanie świata”. Na początku klasy drugie zaprezentowały wszystkim dzieciom przedstawienie, w którym zły Król Brudu i jego świta zostali pokonani przez Królową, elfy i dzieci. Następnie każda z klas poszła sprzątać teren wokół szkoły, a później dzieci zabrały się do wykonywania przydzielonych im zadań. Dzięki pomysłowości dzieci powstało wiele znaczków „zakazu wywozu śmieci do lasu”, powstały odezwy uczulające mieszkańców na problem śmiecenia w lasach, uczniowie podawali także bardzo ciekawe przykłady ponownego wykorzystania śmieci.

Warsztaty w Parku Łazienkowskim

22 września klasy drugie pojechały do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Podczas warsztatów dzieci wraz z przewodnikami spacerowały po Parku Łazienkowskim i uczyły się rozpoznawania drzew. Poznały wiele gatunków pospolitych drzew występujących w Polsce, kształty liści i korę. Uczniowie dowiedzieli się również wielu ciekawostek: które drzewo żyje w Polsce najdłużej, a które najkrócej, skąd pochodzi kasztanowiec, kto go sprowadził do Polski itp.

Ewa Mroczek

Koncert Filharmonii Narodowej-wrzesień

23 września uczniowie klas 0 – 3 uczestniczyli w koncercie Filharmonii Narodowej “Piosenki słońcem malowane”. W muzyczną podróż do słonecznej Italii zabrał nas wszystkich znakomity kwartet wokalny IL CANTO MINORE, dzięki któremu wysłuchaliśmy wiele wspaniałych przebojów włoskiej muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Anna Kubacka

Żywa lekcja przyrody “WĘŻE”

27 września uczniowie klas 0 – 3 uczestniczyli w lekcji przyrody “na żywo”, której tematem były “węże”. Dzieci spotkały się z zoologami, by dowiedzieć się więcej na temat tych gadów, ich budowy, trybu i środowiska życia. W czasie spotkania uczniowie mogli także dotknąć kilkunastokilogramowego pytona czy węża tęczowego. Była to wspaniała i niezapomniana lekcja przyrody.

Anna Kubacka


WYBIERZ: 1997-2006 2006-2007 2007-2008 2008-2009 2009-2010 2010-2011 2011-2012 2012-2013 2013-2014